• Foto
  • Ponedeljak, 22. decembar 2014.
    • Fudbal: Grbičani savladali srpskoligaša

07-03-2013 10:28 | Sport | Autor / izvor: M. Jovičić

Ekipa Slobode pokazala da spremnije od srpskoligaša dočekuje nastavak prvenstva (Foto: M. Jovičić)SLOBODA (DONJE GRBICE) – PARTIZAN (BUMBAREVO BRDO) 3:2 (1:1)

KRAGUJEVAC – Igralište: FK Šumarice u Divostinu. Gledalaca: 50. Sudija: Nikola Radović. Pomoćnici: Đorđe Stevanović i Mališa Cvetković. Strelci: Simić u 10. (iz jedanaesterca), Slavković u 55. i Đorđević u 88. za Slobodu, Tankosić u 18. (iz jedanaesterca) i Ljubisavljević u 60. minutu (iz jedanaesterca) za Partizan.

SLOBODA: Rafailović, Radulović, Došljak, Mitrović, Lukić, Milojević, Grujović, Slavković, Đorđević, Simić, Rmuš. Igrali su još: Aleksić, Jakovljević, Zdravković, Obradović.

PARTIZAN: Vujović, Radojković, Jevtović, Stoiljković, Đurić, Zucović, Petrović, Radovančević, Veljović, Tankosić, Sedlarević. Igrali su još: Milovanović, Milenković, Nikolić, Ljubisavljević, Gligorijević, Aleksandrić, Živković, Čarović, Obrović, Majstorović.

Srpskoligaš iz Bumbarevog Brda nije imao sreće sa kragujevačkim zonašima. Od tri kontrolne utakmice dve je izgubio a samo jednu rešio u svoju korist. Savladao je Slaviju sa 1:0, a sa istim rezultatom izgubio od Šumadije 1903, a juče je u finišu susreta poražen i u duelu sa Slobodom iz donjih Grbica i pored toga što je dva pogotka postigao iz jedanaesteraca.

Ekipa Slobode, koja je u zimskom prelaznom roku ostala bez trenera Buzića, koji se preselio u Arsenal, i nekih ključnih igrača iz odbrane, uspela je, što je pokazala u proveri sa kragujevačkom Šumadijom 1903 i juče sa gružanskim „crno-belima“, sa pojačanjima i mladim trenerom Vladom Nikolićem, da pripremi ekipu koja će voditi značajnu ulogu u Zoni „Morava“.

Treba reći da je Partizan juče na neravnom terenu u Divostinu nastupio bez najvećeg pojačanja, štopera Miloša Čabaka zbog povrede i još nekoliko igrača, ali to ne umanjuje pobedu Grbičana. Pored lošeg terena, igrači i treneri oba kluba imali su primedbe i na prestrogo dosuđivanje jedanaesteraca iz kojih su postignuta tri pogotka. Ipak, ovaj susret je pokazao da u redovima Partizana još „škripi“, iako mu je ovo bila poslednja provera pred start u nastavku prvenstva u Srpskoj ligi „Zapad“.

U njegovim redovima nije bilo igrača koji bi mogao da postigne gol iz igre protiv zonaša iz Grbica, na čijem golu se zbog povrede nije pojavio prvi golman Boris Marjanović, koji se vratio iz Partizana, ali je i rezervista Rafajlović dobro obavio posao.

Na neugodnom terenu u Divostinu bolje se snašli igrači Slobode i savladali srpskoligaša (Foto: M. Jovičić) Na neugodnom terenu u Divostinu bolje su se snašli igrači Slobode i prvi su došli u vođstvo. U 10. minutu, posle akcije preko desne strane, sudija Radović je video da je prilikom intervencije Đurić igrao rukom i pokazao je na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je kapiten Slobode Miloš Simić i savladao golmana Vujovića.

Posle ovog pogotka pripreptili su Radovančević i Radojković, ali bez uspeha. Ipak, srpskoligaš iz Bumbarevog Brda izjedančio je u 18. minutu pogotkom Tankosića, iz jedanaesterca, posle igranja rukom Rmuša u svom kaznenom prostoru.

U 55. minutu, Grbičani su ponovo došli u vođstvo. Simić je uputio dijagonalu na levu stranu gde se našao brzonogi Slavković, utrčao pored odbrane i matirao golmana Vujovića. Samo pet minuta kasnije sudija Radović je dosudio i drugi kazneni udarac za Partizan, koji je Ljubisavljević pretvorio u gol i izjednačio na 2:2. U finišu utakmice drugi golman Partizana Milovanović dobro je reagovao i odbranio udrac Simića, sa nekoliko metara.

Pobedu Grbičanima dva minuta pre kraja utakmice doneo je povratnik Uroš Đorđević, posle centaršuta Simića sa desne strane. On je postigao pogodak i protiv Šumadije 1903 i pokazao da će u tandemu sa Simičćem predstavljati opsnost za protivničke golmane.

Do početka prolećnog dela prvenstva, Sloboda će imati poslednju proveru, u subotu na pomoćnom terenu Stadiona „Čika Dača“ sa početkom u 13 časova, sa omladincima Radničkog 1923.