• Foto
  • Četvrtak, 18. septembar 2014.
    • Fudbal: Kolonci efikasniji

08-08-2013 10:49 | Sport | Autor / izvor: M. Jovičić

Kolonija eliminisala iz Kupa borbenu ekipu Sloge iz Desimirovca (Foto: M. Jovičić)Kolonija – Sloga (Desimirovac) 3:1 (2:1). U drugom kolu Kupa na području FS Kragujevca boljom i efikasnijom igrom domaćin se plasirao za dalje takmičenje.

KOLONIJA – SLOGA (DESIMIROVAC) 3:1 (2:1)

KRAGUJEVAC – Stadion: Stara radnička kolonija. Gledalaca: 50. Sudija: Siniša Stefanović. Strelci: Stevović u 5, Mišković u 43. (iz jedanaesterca) i Božović u 87. minutu za Koloniju, a Đurić u 21. minutu za Slogu. Žuti karton: Ristelić (Kolonija).

KOLONIJA: Jovanović, Jeremić, Spasić, Vulović, Božović, Ristelić, Ristić (Stevanović), Mišković, Stevović (Sudimac), Božović, Ćubić.

SLOGA: Milosavljević, Krstić, Karić, Vuković, Radisavljević, Babić (Stevanović), Đurić, Živanović, Todorović, Vukadinović, Đorđević.

Po nesnosnoj vrućini juče je odigrano drugo kolo kupa na području Fudbalskog saveza Kragujevca sa početkom u 17,30. Predstavnici Kolonije tražili su od delegata Miška Đorđevića da se utakmica sa Slogom iz Desimirovca pomeri za pola časa. Međutim, zbog obaveze sudije to nije prihvaćeno, ali je susret u Staroj radničkoj koloniji, ipak, počeo sa dvadesetak minuta zakašnjena. To je, izgleda pogodovalo igrčima, koji su u drugom poluvremenu prikazali bolju igru, koja je zadovoljila malobrojne gledaoce i omogućila domaćinu da trećim pogotkom “ovri” pobedu i eliminiše borbenu ekipu Desimirovčana iz Kupa.

U drugom poluvremenu utakmice u Staroj radničkoj koloniji prikazan  bolji fudbal (Foto: M. Jovičić)Kolonija je počela utakmicu sa desetoricom igrača zbog kašnjenja kapitena Dušana Ristića, ali i brojčano slabija uspela brzo da dođe u vođstvo. U 5. minutu, Stefan Božović je proigrao Miloša Stevovića, koji je obezbedio prostor za udarac iskosa sa desne strane i savladao golmana Sloge Milana Milosavljevića. Nekoliko minuta kasnije, gosti su imali šansu za izjednačenje, ali je golman Kolonije Aleksandar Jovanović dobro intervensiao i Milana Đurića sprečio da postigne gol. Ipak, u drugom pokušaju Đurić je bio uspešniji, prevario domaćeg golmana i poravnao rezultat na 1:1. On je iskoristio neuspelu ofsajd zamku odbrane Kolonije, utršao u kazneni prostor, prevario i golmana i loptu poslao u praznu mrežu.

U finišu prvog poluvremena, domaći tim došao je i do drugog vođstva. U 43. minutu, štoper Sloge Radosavljević oborio je domaćeg napadača Ćubića, u kaznenom prostoru, i sudija Stefanović je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač sa 11 metara bio je Boško Mišković postavio rezultat prvog poluvremena – 2:1.

U drugom poluvremenu prikazan je kvalitetniji fudbal i viđen je najlepši pogodak na utakmici. U 87. minutu, Stefan Božović je iz slobodnog udarca sa oko 20 metara savladao golmana Sloge Milosavljevića, koji je sigurnim intervencijama spasao Desimirovčane od težeg poraza.

Juče je na programu bilo deset susreta drugog kola Kupa, ali susret u Čumiću, između domaće Šumadije i Sloge iz Lužnica nije odigran. Domaćin je izašao sa sedmoricom igrača, a gosti se nisu ni pojavili, pa će posla imati i diciplinski organi FS Grada Kragujevca. Na dve utakmice domaćini su se plasirali u sledeće kolo boljim izvođenjem penala, a najubedljiviju pobedu zabeležio je 21. oktobar u susretu sa Dobračom – 5:0. U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Mladost (P) – Korićani 1:0, Kremenac – Kutlovo 1:2, Šumadija 1924 (D) – Seljak (MP) 6:4 (penalima), Šumadinac KG – Žeželj 2:1, Jedinstvo – Sušica 0:3, Srbija – Azbest 1:0, Mladost Teferič – Maršić 8:7 (penalima).

Interesantno je napomenuti da se i u prvom kolu prevenstva Prve gradske lige, koje je će se odigrti u nedelju 18.avgusta ponovo u Staroj radničkoj koloniji za bodove sastati Kolonija i Sloga iz Desimirovca.